czaszka Jesteśmy w pewnym sensie prekursorem techniczno-użytkowych informacji branżowych dotyczących podjęcia tematu jakości prac parkieciarskich na starych podkładach zanieczyszczonych klejami bitumicznymi typu Subit, czy Lepar. Obserwując rynek parkieciarskich usług nader często klienci są najzwyczajniej oszukiwani przez pseudofachowców, zapewniających, że parkiet po ułożeniu, czy "przełożeniu" ponownie na starej smole będzie dobrze funkcjonował. Artykułem w branżowej prasie udowodniłem, że takie prace są bez żadnej jakości technologicznej, gdyż parkiety po krótkim czasie i tak będą się ponownie odklejały,* i bez podstawowej troski o zdrowie naszych zleceniodawców. Obecnie już funkcjonuje w internecie nie tylko moje zdanie, ale i kilka innych na ten sam temat. Oto te najciekawsze poruszające skalę problemu klejów takich jak Subit, czy Lepar. Słowo ekologia nie jest wcale w tym przypadku wyświechtana i ma jak najbardziej swój wymiar realny. Ciekawe jest to, że większość osób zamieszkujących domy w starych zasobach mieszkaniowych nigdy się nie dowie o ile mogłoby żyć dłużej, gdyby pozbyło się w porę tych trucizn. Zatrważające jest jednak to, że nowi lokatorzy takich mieszkań, jeszcze mimo szerokiej wiedzy, często ulegają pokusie wykonania prac renowacyjnych na parkiecie "trupie", mając nadzieję, że drewno będzie miało zbawienny wpływ na domowników.

W związku z zagrożeniem, prace mechaniczno-frezarskie przy podkładach cementowych zanieczyszczonych starymi lepiszczami smołowymi są wykonywane przez moją firmę z należyta starannością. Od tego zależy zarówno jakość potem położonej podłogi jak i bezpieczeństwo i higiena lokatorów. Przy współudziale potężnego, trzysilnikowego odkurzacza czynność ta jest czysta i możliwa do wykonania nawet w warunkach użytkowania pomieszczeń. Bezpyłowa praca mojej firmy jest często doceniana przez urzędy i instytucje, gdzie podczas prac remontowych można się obejść bez demontażu drogich urządzeń multimedialnych, którym pył szkodzi. Wykonujemy po tym zabiegu wzmacnianie powierzchni gruntami i wylewanie mas samopoziomujących pod dowolne rodzaje posadzek.
Na zdjęciach są widoczne efekty frezowania podkładu z resztek starego bitumicznego kleju do parkietów. Czynność bardzo ważna z uwagi na toksyczność takich klejów. ** Zawierają one Smołę Węglową, Benzopiren, Benzen, Toluen i inne węglowodory aromatyczne. Wielu użytkowników nie zdaje sobie sprawy z emisji substancji niebezpiecznych w takim przypadku. Właściwie wszystkie one ulatniają się permanentnie i jednocześnie w dość dużych dawkach niezależnie od rodzaju pokrycia na posadzce. Może to być płytka glazurowana, panel podłogowy, czy wykładzina. Zawsze produkty te będą skażały przestrzeń mieszkalną. Nadają one pomieszczeniu lekko słodkawy zapach, do tego stopnia, że ubrania przesiąkają i czuć je nawet jak domownik przebywa poza swoim lokalem mieszkalnym. Te substancje trują właściwie zawsze. Nie da się ich zneutralizować inaczej jak przez usunięcie mechaniczne, podobne do azbestu.


Nasze realizacje

* Aby przejść do galerii proszę kliknąć w wybrane zdjęcie.

frezowanie podłoża frezowanie podłoża Szlifowanie podkładów frezowanie podłoża frezowanie podłoża


Top