@parkiety_bortnowski #renowacja #parkiet #podloga #podlogadrewniana #flooring #floor #oldfloor #renovation #bortnowski #zielonagóra #cyklinowanie #cyklinowaniebezpyłowe ♬ Cool BGM like anime theme song - Masayuki Funami

Renowacja parkietu we wzorze pałacowym, ułożonym raptem przed 5-ciu laty w stylizowanym, na wzór niemiecki z murem pruskim, domu. Inwestycja w Zielonej Górze.

Przed renowacją zastaliśmy drewniane elementy ułożone na ogrzewaniu podłogowym z licznymi wadami montażu. Odklejały się końcówki elementów, zastosowano zbyt słaby klej niewiadomego pochodzenia, dodatkowo oszczędność aplikacji kleju doprowadziły w krótkim czasie do ruiny posadzkę drewnianą.
Parkiet prawdopodobnie układała ta sama firma, która montowała podłogi w pałacu Goetz Okocimski w Brzesku. W 2018 roku w tym pięknym pałacu, którego właścicielem był przed laty założyciel Browaru Okocim, mieliśmy okazję wymieniać w podobnych warunkach, z identycznymi wadami, znaczną część podłóg drewnianych i naprawiać w wielu mniejszych pomieszczeniach podłogi skutkującymi identycznymi wadami. Oto link do tej realizacji Podłogi drewniane w Pałacu Goetz. Realizacja w Brzesku.
W obu przypadkach przyczyna ich powstania była niemalże identyczna. Dodatkowo wiele mówi zbieżność miejsca pochodzenia tej firmy, czyli z Małopolski. Niestety nie dowiedziałem się dokładnie kto tak wykonuje podłogi w Polsce, ale przestrzegam i niech to będzie przestroga dla wszystkich wynajmujących niesprawdzone ekipy do montażu podłóg. Renowacja w stylizowanym domu polegała na wymontowaniu ponad 900 elementów drewnianych. Po dorobieniu ich na stolarni i ponownym montażu przystąpiliśmy do szlifowania i lakierowania powierzchni. Lakier matowy, bezrefleksyjny firmy BONA Trafic zdecydowanie spełni swoje zadanie i mam nadzieję, że podłoga będzie jeszcze użytkowana przez wiele lat.

Czesław Bortnowski – mistrz parkieciarstwa


Galeria


* Aby powiększyć proszę kliknąć w wybrane zdjęcie.

30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1
Top