Firma Bortnowski wykonała renowację stosunkowo nowej, ułożonej półtora roku wcześniej przez innych wykonawców, posadzki drewnianej w restauracji Winny Dworek w Górzykowie. Posadzka w restauracji została pierwotnie wykonana w technologii normalnej posadzki o domowym przeznaczeniu z możliwością małego ruchu pieszego. Na wierzchu zastosowano olejowosk, który ścierając się podczas imprez pozostawiał wyraźne ślady i rysy. Ponadto podczas dużych imprez wosk ścierał się, czego powodem było zakurzenie garderoby, głównie butów. Jest do dowód, ze pierwotnie wykonawca nie uwzględnił przed pracami montażowymi istotnego przeznaczenia obiektu.

Po rozmowie z inwestorem założyliśmy, iż posadzka ma przenosić znaczne obciążenia ruchu pieszego ze wskazaniem na użytkowanie taneczne. Mamy w tym doświadczenie, zarówno na wielu posadzka tanecznych, restauracyjnych, jak i w galeriach handlowych. Dodatkowym atutem było to, ze posadzka ułożona została z drewna merbau, a wiec z jednego z najlepszych do tego celu gatunków. Po zeszlifowaniu powierzchni ze starych powłok woskowych i punktowych lokalnych naprawach deszczułek, zaszpachlowaliśmy całą powierzchnię. Potem zastosowaliśmy czysty olej jako impregnat. Obecnie posadzka jest pod naszym nadzorem i przeszła już pierwszą pielęgnację, która jest istotna z punktu widzenia utrzymania powierzchni. Pielęgnacja w pierwszym okresie jest zabiegiem nasycenia włókien drewna olejem pielęgnacyjnym. Nie używamy jednak do tego celu olejowosków tak popularnych u wielu niedoświadczonych parkieciarzy. Po kilku zabiegach pielęgnacyjnych powierzchnia będzie ostatecznie gotowa na przyjęcie ekstremalnej ilości gości w karnawale i stanie się właściwie bezobsługowa. Codzienna pielęgnacja ograniczy się tylko do ścierania powierzchni posadzki z kurzu. Podobna posadzkę wykonaliśmy całkiem niedawno, ale od podstaw wraz z ułożeniem w Pubie "Barcelona" w Zielonej Górze.

Krótko o Winnym Dworku: www.winnydworek.pl

Dworek, zbudowany w stylu XIX- wiecznego klasycyzmu, usytuowany jest w jednej z najpiękniejszych winnic, historycznym miejscu upraw winorośli nad Pradoliną Odry. Szczególna atmosfera wynika z tradycji i bogatych winiarskich korzeni tego miejsca, co jest charakterystyczne dla całego regionu Ziemi Lubuskiej w dorzeczu Odry. Ponadto w tym miejscu spotyka zaszczepiona została typowa tradycja polska, z kuchnią włącznie. Obecnie obiekt często odwiedzają znaczący politycy, celebryci i goście z całej Europy. Właściciele gwarantują niespotykaną i niezapomnianą atmosferę, z lampką wina, przy kominku. Latem można odpocząć na łonie natury z przepiekanym widokiem na winnicę i rozciągający się widok doliny dorzecza Odry.


Galeria


* Aby powiększyć proszę kliknąć w wybrane zdjęcie.

37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 13 12
Top