Z uwagi na znaczne obciążenia tarasów i możliwość pękania oryginalnych legarów kompozytowych w tego rodzaju konstrukcjach, a szczególnie w porze zimowej, nasze tarasy kompozytowe na gruncie zawsze maja podkonstrukcję drewnianą z bangkirai. Drewno to jest bezsęczne, a wiec nie posiada wad konstrukcyjnych i może przenosić znaczne obciążenia statyczne i dynamiczne. Do tego podkonstrukcja ma formę krzyżowej kratownicy celem zwiększenia stabilności. Całość jest zakotwiona na słupkach drewnianych mocowanych do gruntu w zabetonowanych kielichach. Nośność tak wykonanej podkonstrukcji to min 3 500 N/m2. Zawsze powtarzam, że trwałość tarasu to przede wszystkim jego podstawa. Wiercimy zatem, lub kopiemy w gruncie otwory, które są zalewane betonem tak, aby, ze względów estetycznych, nie wystawał poza płaszczyznę gruntu. Grunt jest przykrywany geowłóknina i zasypywany żwirem, co eliminuje przerastanie chwastów w przyszłości. Taka konstrukcja nie jest narażona na osiadanie na gruncie podczas dużych opadów deszczu.

Taras ma poszycie z deski kompozytowej w kolorze innych elementów budynku - szary. Poza tym tak została dobrana jego wielkość, aby można było wykonać poszycie z desek nie łącząc ich na długości. Z jednej strony zostały dobudowane schody a z drugiej została wykonana oblicówka do wysokości gruntu, który zostanie podniesiony w wyniku prac agrotechnicznych. Cofniecie oblicówki i umiejscowienie jej na linii podstopnicy spowodowało, że taras, mimo swoich rozmiarów jest lżejszy optycznie. Proszę zwrócić uwagę na dokładne ciecia przy elewacji, w narożnikach i w obróbkach rynny. Zazwyczaj montujemy tarasy bez cokołów, co wymaga od naszych montażystów dużej precyzji. Ten taras z pomimo swojej wielkości i kosztów został wykonany bez bezsensownych oszczędności jakościowych i pomimo negocjacji kosztów cena w pełni odzwierciedla jakość i trwałość. Z pewnością posłuży naszym klientom przez długie lata.


Galeria


* Aby powiększyć proszę kliknąć w wybrane zdjęcie.

Taras kompozytowy. Realizacja w Słubicach. Taras kompozytowy. Realizacja w Słubicach. Taras kompozytowy. Realizacja w Słubicach. Taras kompozytowy. Realizacja w Słubicach. Taras kompozytowy. Realizacja w Słubicach. Taras kompozytowy. Realizacja w Słubicach. Taras kompozytowy. Realizacja w Słubicach. Taras kompozytowy. Realizacja w Słubicach. Taras kompozytowy. Realizacja w Słubicach. Taras kompozytowy. Realizacja w Słubicach. Taras kompozytowy. Realizacja w Słubicach. Taras kompozytowy. Realizacja w Słubicach. Taras kompozytowy. Realizacja w Słubicach. Taras kompozytowy. Realizacja w Słubicach. Taras kompozytowy. Realizacja w Słubicach. Taras kompozytowy. Realizacja w Słubicach. Taras kompozytowy. Realizacja w Słubicach. Taras kompozytowy. Realizacja w Słubicach. Taras kompozytowy. Realizacja w Słubicach. Taras kompozytowy. Realizacja w Słubicach. Taras kompozytowy. Realizacja w Słubicach. Taras kompozytowy. Realizacja w Słubicach. Taras kompozytowy. Realizacja w Słubicach. Taras kompozytowy. Realizacja w Słubicach. Taras kompozytowy. Realizacja w Słubicach. Taras kompozytowy. Realizacja w Słubicach. Taras kompozytowy. Realizacja w Słubicach. Taras kompozytowy. Realizacja w Słubicach. Taras kompozytowy. Realizacja w Słubicach. Taras kompozytowy. Realizacja w Słubicach. Taras kompozytowy. Realizacja w Słubicach. Taras kompozytowy. Realizacja w Słubicach. Taras kompozytowy. Realizacja w Słubicach. Taras kompozytowy. Realizacja w Słubicach. Taras kompozytowy. Realizacja w Słubicach. Taras kompozytowy. Realizacja w Słubicach. Taras kompozytowy. Realizacja w Słubicach. Taras kompozytowy. Realizacja w Słubicach. Taras kompozytowy. Realizacja w Słubicach. Taras kompozytowy. Realizacja w Słubicach.
Top