Taras wykonany z drewna bangkirai na podbudowie z płyty betonowej. Wcześniej ten obszar wokół domu był absolutnie odstraszającym elementem, a ponieważ strefa ta jest typową dla odpoczynku, wraz z pierwszymi oznakami wiosny postanowiono ją zagospodarować, tym bardziej, że w domu zamieszkują małe dzieci. Po wykonaniu tarasu strefa ta stała się ozdobą całej działki, jak i domu optycznie powiększając go na posesji. Taras spełnia teraz funkcję nie tylko wypoczynkową, ale i architektoniczną. Całość kolorystycznie idealnie pasuje do podbitek i fragmentarycznie wystających krokwi.

Na istniejącym, dość słabej jakości podłożu, postawiliśmy taras na podporach regulowanych firmy SIHGA. Podpory te nie wymagają przytwierdzania na kołki rozporowe, które w tym przypadku i tak nie przytwierdziłyby się skutecznie. Beton był zbyt słaby, aby się w niego skutecznie wkręcać, ale na tyle stabilny, aby można było na nim ustawić szereg podpór regulowanych bez ryzyka deformacji poszycia tarasu podczas eksploatacji. Wytrzymałość takiej podpory to obciążenie ok. 200 kg.

Taras został postawiony na legarach z bangkirai i skręcony systemowymi wkrętami ze stali nierdzewnej. Dla ujednolicenia koloru, nałożyliśmy olej koloryzujący do bangkirai. Dodatkowo wykonaliśmy trochę galanterii w postaci otworów na LED-y, obudowy kwietników i obudowy parapetów, wcześniej wykonanych z wyblakłego w słońcu, żywicznego konglomeratu. Deski na poszycie są gładkie, co znacząco ułatwi bieżące sprzątanie tarasu i pozwoli na skuteczniejsze szorowanie w następnym sezonie.


Galeria


* Aby powiększyć proszę kliknąć w wybrane zdjęcie.

Taras drewniany. Realizacja w Suchej. Zdjęcie nr: 1 Taras drewniany. Realizacja w Suchej. Zdjęcie nr: 2 Taras drewniany. Realizacja w Suchej. Zdjęcie nr: 3 Taras drewniany. Realizacja w Suchej. Zdjęcie nr: 4 Taras drewniany. Realizacja w Suchej. Zdjęcie nr: 5 Taras drewniany. Realizacja w Suchej. Zdjęcie nr: 6 Taras drewniany. Realizacja w Suchej. Zdjęcie nr: 7 Taras drewniany. Realizacja w Suchej. Zdjęcie nr: 8 Taras drewniany. Realizacja w Suchej. Zdjęcie nr: 9 Taras drewniany. Realizacja w Suchej. Zdjęcie nr: 10 Taras drewniany. Realizacja w Suchej. Zdjęcie nr: 11 Taras drewniany. Realizacja w Suchej. Zdjęcie nr: 12 Taras drewniany. Realizacja w Suchej. Zdjęcie nr: 13 Taras drewniany. Realizacja w Suchej. Zdjęcie nr: 14 Taras drewniany. Realizacja w Suchej. Zdjęcie nr: 15 Taras drewniany. Realizacja w Suchej. Zdjęcie nr: 16 Taras drewniany. Realizacja w Suchej. Zdjęcie nr: 17 Taras drewniany. Realizacja w Suchej. Zdjęcie nr: 18 Taras drewniany. Realizacja w Suchej. Zdjęcie nr: 19 Taras drewniany. Realizacja w Suchej. Zdjęcie nr: 20 Taras drewniany. Realizacja w Suchej. Zdjęcie nr: 21 Taras drewniany. Realizacja w Suchej. Zdjęcie nr: 22 Taras drewniany. Realizacja w Suchej. Zdjęcie nr: 23 Taras drewniany. Realizacja w Suchej. Zdjęcie nr: 24 Taras drewniany. Realizacja w Suchej. Zdjęcie nr: 25 Taras drewniany. Realizacja w Suchej. Zdjęcie nr: 26 Taras drewniany. Realizacja w Suchej. Zdjęcie nr: 27 Taras drewniany. Realizacja w Suchej. Zdjęcie nr: 28 Taras drewniany. Realizacja w Suchej. Zdjęcie nr: 29 Taras drewniany. Realizacja w Suchej. Zdjęcie nr: 30 Taras drewniany. Realizacja w Suchej. Zdjęcie nr: 31 Taras drewniany. Realizacja w Suchej. Zdjęcie nr: 32 Taras drewniany. Realizacja w Suchej. Zdjęcie nr: 33 Taras drewniany. Realizacja w Suchej. Zdjęcie nr: 34 Taras drewniany. Realizacja w Suchej. Zdjęcie nr: 35 Taras drewniany. Realizacja w Suchej. Zdjęcie nr: 36 Taras drewniany. Realizacja w Suchej. Zdjęcie nr: 37 Taras drewniany. Realizacja w Suchej. Zdjęcie nr: 38 Taras drewniany. Realizacja w Suchej. Zdjęcie nr: 39 Taras drewniany. Realizacja w Suchej. Zdjęcie nr: 40 Taras drewniany. Realizacja w Suchej. Zdjęcie nr: 41 Taras drewniany. Realizacja w Suchej. Zdjęcie nr: 42 Taras drewniany. Realizacja w Suchej. Zdjęcie nr: 43 Taras drewniany. Realizacja w Suchej. Zdjęcie nr: 44 Taras drewniany. Realizacja w Suchej. Zdjęcie nr: 45 Taras drewniany. Realizacja w Suchej. Zdjęcie nr: 46 Taras drewniany. Realizacja w Suchej. Zdjęcie nr: 47
Top