Jako firma parkieciarska z długoletnim stażem, mająca doświadczenie w realizacji posadzek drewnianych w różnych obiektach o najwyższym stopniu obciążenia ruchem pieszym, rozpoczęliśmy od lutego 2011 realizację zadania montażu parkietów i tarasów drewnianych w nowym terminalu lotniczym we Wrocławiu.

Parkiet stosowany na obiekcie będzie technologicznie tak zamontowany, aby mógł przenosić drgania i naprężenia powstałe w wyniku pracy stropów i bardzo znacznych nacisków punktowych od wózków transportowych i sporej ilości osób. Parkiet będzie mógł być odnawialny w procesie renowacji kilkunastokrotnie bez obniżenia jego funkcji użytkowej, oraz naprawiany punktowo w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń losowych. Jednocześnie na najwyższym poziomie będzie również stała estetyka, gdyż jest to parkiet z dęba modyfikowanego chemicznie. Każdy metr kwadratowy nietypowej posadzki będzie składał się z 760 bardzo małych przesuniętych względem siebie elementów. Zapewni to bardzo dużą odporność na zawilgocenie, ograniczy pracę drewna i deformacje płaszczyzny. Posadzka będzie miała nowoczesny industrialny styl podkreślony listwami przyściennymi ze stali nierdzewnej. Ponieważ nowy terminal pasażerski spełnia wszelkie wymogi stawiane międzynarodowym portom lotniczym w zakresie standardów operacyjnych i funkcjonalnych, posadzka będzie wykonana jako łatwa w utrzymaniu czystości nawet przy bardzo dużym natężeniu ruchu.

Inwestycję portu lotniczego zlokalizowano na zachód od istniejących budynków lotniska Wrocław Starachowice i będzie to największy kubaturą port lotniczy w Polsce zaprojektowany zgodnie ze standardem "C" obsługi pasażerów wg IATA. Terminal zaprojektowano jako lekką, jednoprzestrzenną halę, którą zadaszono przykryciem o miękkim i dynamicznym kształcie fal. Osiągnięto efekt zróżnicowanej, ale harmonijnej bryły naturalnie doświetlonej poprzez świetliki.

Oto link do aktualnych zdjęć z realizacji budowy terminalu:
http://www.airport.wroclaw.pl/term2011.php?inf=ngal


Galeria


* Aby powiększyć proszę kliknąć w wybrane zdjęcie.

Eksploatacja


Realizacja parkietów w porcie lotniczym we Wrocławiu. Realizacja parkietów w porcie lotniczym we Wrocławiu. Realizacja parkietów w porcie lotniczym we Wrocławiu. Realizacja parkietów w porcie lotniczym we Wrocławiu. Realizacja parkietów w porcie lotniczym we Wrocławiu. Realizacja parkietów w porcie lotniczym we Wrocławiu. Realizacja parkietów w porcie lotniczym we Wrocławiu. Realizacja parkietów w porcie lotniczym we Wrocławiu. Realizacja parkietów w porcie lotniczym we Wrocławiu.

Prace parkieciarskie


Realizacja parkietów w porcie lotniczym we Wrocławiu. Realizacja parkietów w porcie lotniczym we Wrocławiu. Realizacja parkietów w porcie lotniczym we Wrocławiu. Realizacja parkietów w porcie lotniczym we Wrocławiu. Realizacja parkietów w porcie lotniczym we Wrocławiu. Realizacja parkietów w porcie lotniczym we Wrocławiu. Realizacja parkietów w porcie lotniczym we Wrocławiu. Realizacja parkietów w porcie lotniczym we Wrocławiu. Realizacja parkietów w porcie lotniczym we Wrocławiu. Realizacja parkietów w porcie lotniczym we Wrocławiu. Realizacja parkietów w porcie lotniczym we Wrocławiu. Realizacja parkietów w porcie lotniczym we Wrocławiu. Realizacja parkietów w porcie lotniczym we Wrocławiu. Realizacja parkietów w porcie lotniczym we Wrocławiu. Realizacja parkietów w porcie lotniczym we Wrocławiu. Realizacja parkietów w porcie lotniczym we Wrocławiu. Realizacja parkietów w porcie lotniczym we Wrocławiu. Realizacja parkietów w porcie lotniczym we Wrocławiu. Realizacja parkietów w porcie lotniczym we Wrocławiu. Realizacja parkietów w porcie lotniczym we Wrocławiu. Realizacja parkietów w porcie lotniczym we Wrocławiu. Realizacja parkietów w porcie lotniczym we Wrocławiu. Realizacja parkietów w porcie lotniczym we Wrocławiu. Realizacja parkietów w porcie lotniczym we Wrocławiu. Realizacja parkietów w porcie lotniczym we Wrocławiu. Realizacja parkietów w porcie lotniczym we Wrocławiu. Realizacja parkietów w porcie lotniczym we Wrocławiu. Realizacja parkietów w porcie lotniczym we Wrocławiu. Realizacja parkietów w porcie lotniczym we Wrocławiu. Realizacja parkietów w porcie lotniczym we Wrocławiu. Realizacja parkietów w porcie lotniczym we Wrocławiu. Realizacja parkietów w porcie lotniczym we Wrocławiu. Realizacja parkietów w porcie lotniczym we Wrocławiu. Realizacja parkietów w porcie lotniczym we Wrocławiu. Realizacja parkietów w porcie lotniczym we Wrocławiu. Realizacja parkietów w porcie lotniczym we Wrocławiu. Realizacja parkietów w porcie lotniczym we Wrocławiu. Realizacja parkietów w porcie lotniczym we Wrocławiu. Realizacja parkietów w porcie lotniczym we Wrocławiu. Realizacja parkietów w porcie lotniczym we Wrocławiu. Realizacja parkietów w porcie lotniczym we Wrocławiu. Realizacja parkietów w porcie lotniczym we Wrocławiu. Realizacja parkietów w porcie lotniczym we Wrocławiu. Realizacja parkietów w porcie lotniczym we Wrocławiu. Realizacja parkietów w porcie lotniczym we Wrocławiu. Realizacja parkietów w porcie lotniczym we Wrocławiu. Realizacja parkietów w porcie lotniczym we Wrocławiu. Realizacja parkietów w porcie lotniczym we Wrocławiu. Realizacja parkietów w porcie lotniczym we Wrocławiu. Realizacja parkietów w porcie lotniczym we Wrocławiu. Realizacja parkietów w porcie lotniczym we Wrocławiu. Realizacja parkietów w porcie lotniczym we Wrocławiu.

Wizaulizacje lotniska


port_lotniczy_wro1[1] port_lotniczy_wro2[1] port_lotniczy_wro3[1] port_lotniczy_wro4[1] port_lotniczy_wro5[1]
Top