Nowoczesny i dostosowany do potrzeb organizacji międzynarodowych kongresów obiekt będący kluczowym elementem kształtującym charakter i wygląd centrum konferencyjno-kongresowego Poznań Congress Center jest Sala Ziemi. Wyróżnia ją rozmiar, gdyż jest to największa sala konferencyjna w Polsce, elastyczność aranżacji, oraz niepowtarzalna estetyka. Jej charakterystyczne ściany to gra futurystycznych płaszczyzn i światłocienia, które budują unikatową atmosferę tego miejsca. Sala Ziemi to jednak przede wszystkim wielofunkcyjna sala plenarna dla 2 000 osób, która może być aranżowana na wiele sposobów - od układu kinowego, przez układ forum, gdzie usytuowana centralnie scena otoczona jest przez rozsuwane teleskopowo audytorium, aż po podział na dwie odrębne sale. Każda z aranżacji jest dodatkowo wsparta najnowocześniejszym wyposażeniem audiowizualnym. Na 120 metrowym ekranie oraz szeregu mniejszych zdalnie sterowanych monitorów obraz w jakości Full HD można odtwarzać z aż 64 źródeł. Sala posiada ponadto wyśmienitą akustykę, a dzięki systemowi informacji multimedialnej, zastosowaniu kamer poglądowych i kompleksowo wyposażonych reżyserek, spełnia warunki organizacji zarówno kongresów naukowych, spektakli, jak i koncertów symfonicznych.

W tych warunkach nie mogło zabraknąć posadzki drewnianej. W tej sali jest ona zaprojektowana w strefie VIP, jako podłoga restauracyjno taneczna. Wybór padł na parkiet przemysłowy z dębu wędzonego. Te rozwiązanie stosowaliśmy już z powodzeniem na największych obiektach jak Port lotniczy we Wrocławiu, czy stadion we Wrocławiu. Takie posadzki wykonane przez nas są najbardziej ekstremalnymi powierzchniami o najwyższym obciążeniu ruchem pieszym. Posadzka ma również swoja rolę dekoracyjną, jako proste rozwiązanie świetnie jest wkomponowana w nietypowy, futurystyczny wręcz, wystrój obiektu.

Sali Ziemi w liczbach:
 • Powierzchnia ekspozycji: 1925 m2
 • Długość: 55 m
 • Szerokość: 35 m
 • Wysokość: 8.50 m
 • Powierzchnia foyer: 2250 m2


Technologia High-Tech:
 • Ekran multimedialny o powierzchni 120 m2
 • 3 projektory emitujące jednocześnie obraz w jakości Full HD
 • Nagłośnienie konferencyjne i kinowe marki Bose
 • Oświetlenie sceniczne
 • System informacji multimedialnej opartej na sieci monitorów NEC
 • 60 przewodowych i bezprzewodowych mikrofonów Sennheiser
 • 48 wciągarek estradowych o nośności 250 i 500 kg
 • 12 kabin do tłumaczeń symultanicznych
 • 10 kamer poglądowych
 • 2 reżyserki

Otwarcie wyjątkowej Sali odbyło się w grudniu 2012 roku. W Sali Ziemi wystąpiła Macy Gray. Artystka zaśpiewała swoje największe hity oraz utwory promujące ostatni album.


Galeria


* Aby powiększyć proszę kliknąć w wybrane zdjęcie.

Podłogi drewniane w Sali Ziemi MTP w Poznaniu. Zdjęcie nr: 1 Podłogi drewniane w Sali Ziemi MTP w Poznaniu. Zdjęcie nr: 2 Podłogi drewniane w Sali Ziemi MTP w Poznaniu. Zdjęcie nr: 3 Podłogi drewniane w Sali Ziemi MTP w Poznaniu. Zdjęcie nr: 4 Podłogi drewniane w Sali Ziemi MTP w Poznaniu. Zdjęcie nr: 5 Podłogi drewniane w Sali Ziemi MTP w Poznaniu. Zdjęcie nr: 6 Podłogi drewniane w Sali Ziemi MTP w Poznaniu. Zdjęcie nr: 7 Podłogi drewniane w Sali Ziemi MTP w Poznaniu. Zdjęcie nr: 8 Podłogi drewniane w Sali Ziemi MTP w Poznaniu. Zdjęcie nr: 9 Podłogi drewniane w Sali Ziemi MTP w Poznaniu. Zdjęcie nr: 10 Podłogi drewniane w Sali Ziemi MTP w Poznaniu. Zdjęcie nr: 11 Podłogi drewniane w Sali Ziemi MTP w Poznaniu. Zdjęcie nr: 12 Podłogi drewniane w Sali Ziemi MTP w Poznaniu. Zdjęcie nr: 13 Podłogi drewniane w Sali Ziemi MTP w Poznaniu. Zdjęcie nr: 14 Podłogi drewniane w Sali Ziemi MTP w Poznaniu. Zdjęcie nr: 15 Podłogi drewniane w Sali Ziemi MTP w Poznaniu. Zdjęcie nr: 16 Podłogi drewniane w Sali Ziemi MTP w Poznaniu. Zdjęcie nr: 17 Podłogi drewniane w Sali Ziemi MTP w Poznaniu. Zdjęcie nr: 18 Podłogi drewniane w Sali Ziemi MTP w Poznaniu. Zdjęcie nr: 19 Podłogi drewniane w Sali Ziemi MTP w Poznaniu. Zdjęcie nr: 20 Podłogi drewniane w Sali Ziemi MTP w Poznaniu. Zdjęcie nr: 21 Podłogi drewniane w Sali Ziemi MTP w Poznaniu. Zdjęcie nr: 22 Podłogi drewniane w Sali Ziemi MTP w Poznaniu. Zdjęcie nr: 23 Podłogi drewniane w Sali Ziemi MTP w Poznaniu. Zdjęcie nr: 24 Podłogi drewniane w Sali Ziemi MTP w Poznaniu. Zdjęcie nr: 25 Podłogi drewniane w Sali Ziemi MTP w Poznaniu. Zdjęcie nr: 26 Podłogi drewniane w Sali Ziemi MTP w Poznaniu. Zdjęcie nr: 27 Podłogi drewniane w Sali Ziemi MTP w Poznaniu. Zdjęcie nr: 28 Podłogi drewniane w Sali Ziemi MTP w Poznaniu. Zdjęcie nr: 29 Podłogi drewniane w Sali Ziemi MTP w Poznaniu. Zdjęcie nr: 30 Podłogi drewniane w Sali Ziemi MTP w Poznaniu. Zdjęcie nr: 31 Podłogi drewniane w Sali Ziemi MTP w Poznaniu. Zdjęcie nr: 32 Podłogi drewniane w Sali Ziemi MTP w Poznaniu. Zdjęcie nr: 33 Podłogi drewniane w Sali Ziemi MTP w Poznaniu. Zdjęcie nr: 34 Podłogi drewniane w Sali Ziemi MTP w Poznaniu. Zdjęcie nr: 35 Podłogi drewniane w Sali Ziemi MTP w Poznaniu. Zdjęcie nr: 36
Top